26 maja 2024 Hotel HILTON Warszawa Centrum
Wyjątkowe wydarzenie,
jakiego jeszcze nie było
Wszystko, co warto wiedzieć o trądziku, aby go pokonać
Trudny temat - Mocna odpowiedź
DLACZEGO kongres i targi Bye Bye Trądzik?
To eksperckie wydarzenie branżowe na temat metod skutecznej walki z trądzikiem. Duża dawka wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań gabinetowych. Porcja solidnej wiedzy wspartej interdyscyplinarnymi badaniami naukowymi z zakresu dermatologii, kosmetologii, dietetyki i biznesu.
DLA KOGO?
Zapraszamy serdecznie na wykłady i warsztaty profesjonalistów z branży beauty - kosmetyczki, kosmetologów, dermatologów, dietetyków oraz producentów i dystrybutorów kosmetyków i aparatury dla gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej.
Specjalna oferta dla uczniów szkół kosmetycznych i kosmetologicznych
SPRAWDŹ
grono znanych ekspertów
4 sesje warsztatowe
Strefa wiodących firm z ofertą zabiegową i pozabiegową do zwalczania trądziku
Kameralna, komfortowa i elegancka przestrzeń
Wystawcy
Strefa wiodących firm z ofertą zabiegową i pozabiegową do zwalczania trądziku
Scena LNE
Wybitni eksperci przedstawią autorskie podejście do walki z trądzikiem
10:00OTWARCIE KONFERENCJI
10:05
Aleksandra Dworska
Jak zadbać o znakomitą obsługę klienta ze skórą problematyczną
W skutecznej walce z trądzikiem, prócz bardzo wysokiego poziomu usług kosmetologicznych, liczy się systematyczność wizyt, ich regularność i bardzo ścisła współpraca klient-ekspert, oparta na zaufaniu i szczerości. Tu nie ma miejsca na prowizorkę, kluczowa jest wybitna obsługa klienta.
10:35
dr n. chem. Alicja Śliwowska
Trądzik a bariera naskórkowa - praca ze skórą u podstaw
Problemy ze skórą trądzikową idą w parze z hiperandrogenizmem, dysbiozą jelitową, przewlekłym stresem, insulinoopornością czy zaniedbaniem rytmu dobowego. A skóra lubi dokładne, ale delikatne oczyszczanie, każda potrzebuje antyoksydacji, fotoprotekcji, wiele rodzajów cery potrzebuje nawilżania i regeneracji. Mając solidną bazę pielęgnacji i „zielone światło” od bariery naskórkowej, możemy zacząć rozbudowywać pielęgnację gabinetową i domową o retinoidy, czy kwasy.
11:05
Katarzyna Nowacka
Etiopatogeneza trądziku w nowoczesnej perspektywie
Etiopatogeneza trądziku jest bardzo złożona. Poza czynnikami środowiskowymi i populacyjnymi wpływ mają zaburzenia hormonalne, odżywiania i nieprawidłowa dieta, terapie lekami, stosowanie kosmetyków komedogennych, nieprawidłowa pielęgnacja oraz przewlekły stres, nerwice natręctw i zaburzenia nastroju czy nikotynizm. Dynamiczny rozwój badań z dziedziny immunologii, biologii molekularnej czy genetyki rzucił nowe światło na patogenezę tej dermatozy.
11:35PIERWSZA PRZERWA KAWOWA, NETWORKING I KOMUNIKACJA Z WYSTAWCAMI
12:30
dr n. med. Karolina Karabin
Przewlekły stan zapalny i trądzik - czy istnieje związek?
Wygląd skóry jest lustrem stanu zdrowia. Dzięki wielu objawom na niej rozpoznajemy wstępnie wiele chorób ogólnoustrojowych, np. związanych z przewodem pokarmowym, z alergiami pokarmowymi, a nawet tych o podłożu psychicznym. Skóra więc jest indykatorem zmian, które mają miejsce wewnątrz ciała. Większość schorzeń ogólnoustrojowych daje symptomy skórne, a te choć swoiste, powinny być sygnałem do dalszej diagnostyki. Nasz organizm to system naczyń połączonych. A narządy i układy wpływają na siebie, na poziomie molekularnym czy biochemicznym bardzo pięknie tłumaczy to neuroimmunologia.
13:00
dr hab. n. med. Danuta Nowicka
Trądzik w każdej odsłonie - kompleksowe ujęcie terapeutyczne
Ze względu na złożoną etiopatogenezę trądziku również złożone musi być jego leczenie. Powinno być dostosowane do rodzaju zmian, stopnia nasilenia oraz wieku pacjenta. Leczenie rozpoczyna się od starannej edukacji i ustalenia realistycznych oczekiwań efektów terapii. Ważne jest uświadomienie zalet i konieczności stosowania kuracji podtrzymującej, odpowiedniej codziennej pielęgnacji oraz możliwości stosowania zabiegów dermatologii estetycznej. Co nie tylko zmniejszy objawy uboczne różnych leków zarówno miejscowych, jak i ogólnych, lecz także skróci okres leczenia i wydłuży okresy remisji.
13:30DRUGA PRZERWA KAWOWA, NETWORKING I KOMUNIKACJA Z WYSTAWCAMI
14:30
Dr n. rol Paulina Ihnatowicz
Holistyczne podejście do diety w walce z trądzikiem
Bez odpowiedniej diety nie ma mowy o wygraniu walki z trądzikiem. Wszelkie wykluczenia pokarmowe czy modne monodiety nie rozwiązują problemu spersonalizowanego podejścia do takiego odżywiania organizmu, aby mógł on funkcjonować w warunkach stanu zapalnego skóry. Dążenie do własnego dobrostanu polega także ta tym, że możemy uczciwie powiedzieć – odżywiam się zdrowo a mój organizm otrzymuje wszystko, czego potrzebuje w najwyższej jakości. To forma troski i miłości, jaką możemy sami sobie okazać.
15:00
Oskar Kaczmarek
Nowoczesne metody terapii trądziku: integracja pracy z mikrobiomem jelita dla lepszych efektów
Skóra z trądzikiem a mikrobiom przez pryzmat środowiska mikrobiologicznego w organizmie to jeden z najważniejszych kierunków w terapii przewlekłych schorzeń zapalnych. Już powszechnie wiadomo, że drobnoustroje żyjące w i na nas (na powierzchni naszej skóry) wpływają na jej stan, kondycję i funkcjonowanie. Dlaczego, mając cerę z trądzikiem, lepiej nie walczyć z mikrobami, a z nimi współpracować? Trądzik to efekt zaburzeń w ewolucyjnej interakcji drobnoustroje-człowiek, a gabinet kosmetyczny może być miejscem edukacji na temat wpływu mikrobiomu na pielęgnację skóry z niedoskonałościami.
Scena Warsztat Eksperta
To cztery godzinne warsztaty czterech znakomitych marek, których eksperci zaprezentują sprawdzone rozwiązania stosowane w terapii trądziku. Swoje metody walki z tą dermatozą przedstawią marki: SKINARTÉ, InnBeauty, Dermoelite, Dagra Cosmetics.
9.00-10.00DAGRA Cosmetics: Egzosomy – skuteczna broń w terapii trądziku.
Grażyna Panek
Mgr kosmetologii, właścicielka i główny szkoleniowiec firmy Dagra Cosmetics, wyłącznego dystrybutora koreańskich marek kosmetycznych: DERMAFIRM, STORYDERM, MAXCLINIC, GOLD ENERGY SNAIL SYNERGY w Polsce. Wykładowca akademicki na kierunku kosmetologia w Akademii Górnośląskiej w Katowicach. Pasjonatka azjatyckiej pielęgnacji, od lat śledzi trendy koreańskiej pielęgnacji, uczestnicząc w licznych wykładach w Korei Płd.
Aleksandra Owczarska-Jaśniak
Mgr kosmetologii, wykładowca akademicki na wydziale lekarskim Akademii Śląskiej, właścicielka gabinetu kosmetologii estetycznej. Wieloletni praktyk i szkoleniowiec z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii i najnowszych technologii hi-tech. Uczestniczka międzynarodowych konferencji w tym Certifa Aestetic Training Academy oraz Laser and IPL inAestetics, level 4-6.
11.30-12.30SKINARTÉ: Trądzik – problem nie tylko w młodości. SKINARTÉ RESURFACING – wielokierunkowa, hybrydowa terapia niedoskonałości rożnego pochodzenia oraz silna rewitalizacja skóry.
Magdalena Cichoń-Stochła
Kosmetolog, brand manager i szkoleniowiec marki SKINARTÉ, ekspert terapii zabiegowych. Entuzjastka nowych biotechnologii i propagatorka profesjonalnej pielęgnacji z wykorzystaniem najnowszych składników aktywnych.
13.30-14.30DERMOELITE: Lira Clinical - Detoksykująco-normalizująca terapia skóry trądzikowej na bazie zabiegu Lira Pumpkin Probiotic.
Alicja Iwańska-Dyrcz
Mgr biologii i kosmetologii, absolwentka UJ oraz KWSPZ w Krakowie. Od ponad 11 lat związana z branżą beauty. Podczas prowadzonych przez siebie szkoleń chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i umiejętnościami. Pasjonatka zachodzących w skórze mechanizmów biologicznych, które odpowiadają za skuteczność terapii kosmetologicznych. Na co dzień wspiera klientów DermoElite jako regionalny kierownik sprzedaży i szkoleniowiec na terenie województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i śląskiego
15.30-16.30INNBEAUTY: Przegląd skutecznych substancji i produktów autologicznych w walce z trądzikiem – case study. Standaryzowane egzosomy róży damasceńskiej – przełom w medycynie?
Dr n med. Magdalena Daszkiewicz
Ekspert kosmetologii, trener i szkoleniowiec.
Dr n med. Claudia Musiał
Specjalistka w dziedzinie biologii molekularnej. Wykładowca akademicki, specjalistka kosmetologii bioestetycznej, trycholog, autorka publikacji naukowych i popularno-naukowych, prelegentka na konferencjach naukowych i popularno-naukowych.